zakładanie spółki LTD

zakładanie spółki LTD

Czy opłaciło wam się przeniesienie interesów za granicę i gdzie to zrobiliście, żeby było bezpiecznie?

Damiano2

Posty: 1

 
Jakbym wiedział, że to takie proste to dawno bym się z Polski wyniósł. Tutaj masz tylko nerwy i biurwy w urzędach, które chcą tylko zabrać ostatnie pieniądze, zero pomocy, tylko drenaż ekonomiczny. Nie wiem, jak my jeszcze tutaj działamy i w jakim celu.

Klarka34

Posty: 20

 
Po Brexicie doszło trochę nowych procedur, ale wszystko zależy od formy Twojej działalności. Możesz całą optymalizację zlecić. Grunt, żeby zarabiać i przetestować. W UK, jeżeli nie zarabiasz to nie płacisz składek, jak w chorej Polsce.

doprzodu00

Posty: 14

 
Przeniesienie z biznesem za granicę opłaca się najbardziej specjalistom wykonującym obowiązki zdalnie, twórcom aplikacji, grafikom, copy. Jeżeli znasz średnio angielski to sobie poradzisz, ale to też nie jest koniecznie. Na rynku funkcjonują takie agencje https://drozd.biz/, które załatwiają rejestrację firmy w UK bez fizycznej obecności klienta, legalnie. Mocno procedury poszły do przodu w ostatnich latach.

RuFiK

Posty: 9

 
Dzięki naprawdę za ten temat. Trochę mi oczy otworzył i też chyba będę się zbierał za granicę powoli. Spółkę można otworzyć i zamknąć w normalny sposób, a w Polsce nawet to jest utrudnione. Za granicą łatwiej prowadzić interesy niż we własnym kraju. I śmieszne i straszne jednocześnie.

nanoTECH

Posty: 23

 
Marzy mi się brytyjska kwota wolna od podatku. My mamy w tym momencie ochłapy, duży ZUS zbliża się do 2000 złotych. W takich warunkach żyć i ogarniać inwestycje? Już wolę część z tej kwoty przeznaczyć na księgowość w UK i nie patrzeć na krajowe urzędy.

Marko

Posty: 10

 
U nas nic już normalnie nie funkcjonuje. Służba zdrowia leży, NBP nie podnosi stóp procentowych, chociaż realna inflacja to ponad 15% rocznie, a pewnie i 20% po uwzględnieniu cen żywności. Jak tutaj biznes prowadzić, skoro nie masz nawet pewności inwestycji na 3 miesiące do przodu :)

Elegancja23

Posty: 3

 
Jeżeli chodzi o podatki to przy dużych zarobkach w UK jest średnio, ale ludzie mają wiele form wypłaty, większą elastyczność. Tam nikt się nie czepia za wypłacenie sobie dywidendy, albo za inne podobne praktyki.

Marko

Posty: 14

 
W UK składki zależą od dochodu. Jak nie masz pieniędzy to nie płacisz. Proste, ale nie u nas.

Oct714

Posty: 24

 
Polskie urzędy nie mają żadnego prawa, żeby monitorować spółkę LTD. Masz wolność od zobowiązań krajowych, a to jest niezwykle oczyszczające doświadczenie.

annanna

Posty: 3