Macie skalniaki ogrodowe, co powiecie?

Macie skalniaki ogrodowe, co powiecie?

Cześć.

Planuję wykonać skalniak na rogu ogrodzenia. Powiedzcie, czy ciągły cień nie będzie przeszkadzał kwiatom?

enriquess

Posty: 19

 
Na skalniak najlepiej nadają się floksy i rozchodniki. Nie dość, że ładnie się rozrastają, to jeszcze przepięknie wyglądają podczas okresu kwitnięcia.

Julian

Posty: 23

 
Chwasty zawsze były, są i będą. Trudno odnaleźć najlepsze rozwiązanie do pozbycia się ich z ogrodu. Chyba nie ma wyższe wyjścia, jak regularna pielęgnacja - doglądanie i plewienie - swoich skalników.

Mariusz

Posty: 9

 
Niby byliny nie należą do wymagających roślin, ale żeby pomóc im w rozroście, powinniśmy sadzić je w lekkiej i co najważniejsze przepuszczalnej glebie. Najgorsza jest chyba glina, czego sam doświadczyłem. Jak było wilgotno, to nie było źle, jednak kilka dni suszy pozbawiły życia rośliny na skalniaku.

namok

Posty: 24

 
Wszystkie materiały do budowy skalniaka ogrodowego można dostać w sklepie ogrodniczym.

Skupiły bym się jednak tylko i wyłącznie na zakupie w takim sklepie kwiatów. Przecież resztę (ziemię, kamienie i skały) zupełnie za darmo oferuje nam matka natura.

Black_Riot

Posty: 27

 
Gdyby ktoś szukał fachowych porad dotyczących skalników, to polecam http://skalniaki.org. Mnóstwo pożytecznych informacji.

Jasio

Posty: 19

 
Ja jestem takiego zdania, że na skalniaki ogrodowe powinno się wybierać tylko i wyłącznie wieloletnie byliny, które ponadto powinny szybko rosnąć, aby w krótkim czasie pokryć całą powierzchnię kamieni.

Radziu

Posty: 27

 
Dopiero po roku zaczęłam wprowadzać zmiany w swoim skalniaku. Zauważyłam bowiem, że jesienią i zimą wygląda on okropnie, a dokładnie jak kupa kamieni.

W sklepie ogrodniczym znalazłam na szczęście całoroczne byliny i obecnie jest już znacznie lepiej.

Krakus

Posty: 21

 
W naszym ogrodzie przeważała słabo przepuszczalna wodę gleba, użyliśmy jej przy tworzeniu skalniaka i prędko ją zmieniliśmy. Po opadach deszczu byliny unosiły się na wodzie. Żeby nie mieć zbyt sporo pracy, wymieszaliśmy tę glebę z pisakiem. Teraz jest już ok.

aliboli_09

Posty: 31

 
Pewnie, że do budowy skalniaka można wynająć ogrodników, tylko wydaje mi się, że ten zrobiony własnymi rękoma wygląda w naszych oczach zawsze najlepiej.

Hihi_WWW

Posty: 6